Pale di San Martino – Feruc

Grupa obfitująca w dużą ilość ferrat. Częściowo objęta jest Regionalnym Parkiem Krajobrazowym (Parco Naturale Paneveggio – Pale di San Martino). Mimo, że według wielu jest jednym z najpiękniejszych zakątków Dolomitów, to nie jest tak często odwiedzana przez rodaków jak np.: obszar Dolomiti di Sesto czy grupy wokół Cortiny d'Ampezzo.

Grupy obszaru Pale di San Martino – Feruc

 • Pale di San Martino (niem. Palagruppe)
  W zachodniej części grupy, w okolicy miejscowości San Martino di Castrozza, poprowadzono   wspaniałą,   cieszącą   się   dużą   popularnością   ferratę Bolver-Lugli  biegnącą wzdłuż starej drogi wspinaczkowej. Warte polecenia są również takie trasy jak Nico Gusella , Porton  czy Velo .

  W centrum grupy Pale znajduje się też rozległy, iście „księżycowy” płaskowyż, leżący na wysokości ok. 2500 m n.p.m., zaś na północ od miejscowości San Martino, na przełęczy Passo Rolle, możemy podziwiać „Matternhorn Dolomitów” – szczyt Cimon della Pala.

  We wschodniej części grupy znajduje się bardzo eksponowana i jedna z trudniejszych ferrat Dolomitów – Stella Alpina  wyprowadzająca na wyjątkowo widokowy szczyt Monte Agner.
 • Feruc (w j. niem. część Cimonegagruppe)
  • Sottogruppo del Pizzon
  • Sottogruppo dei Monti del Sole
 1. Tu jesteś:
 2. Info o Dolomitach
 3. Pale di San Martino – Feruc