Dolomiti di Fassa
(niem. Fassaner Dolomiten)

Grupy obszaru Dolomiti di Fassa

 • Sciliar (niem. Schlerngruppe)
 • Catinaccio (niem. Rosengarten)
  Grupa bardzo popularna wśród turystów niemieckojęzycznych, mocno zatłoczona na najpopularniejszych szlakach oraz całkiem porządnie zagospodarowana turystycznie (dużo schronisk). Północna część obszaru chroniona jest Parkiem Krajobrazowym (Parco Naturale Sciliar-Catinaccio) Grupa warta odwiedzenia ze względu na niezwykłe piękno tego obszaru, jak również znajdujących się tu kilku ciekawych ferrat takich jak: Passo Santner , Laurenzi , Masarè  czy Catinaccio d'Antermoia . Właśnie w grupie Catinaccio znajdują się trzy słynne turnie Vajolet.
 • Marmolada i grzbiet Padon (niem. Marmolatagruppe)
  Niewątpliwym magnesem Dolomitów jest ich najwyższy szczyt – Punta Penia (3343 m) znajdujący się w masywie Marmolady. Choć według nas, góra nie należy do urodziwych, a ferrata wiodąca zachodnią granią Marmolady Cresta Ovest della Marmolada , wyprowadzająca na szczyt nie należy do najpiękniejszych, to chcących wejść na największy lodowiec Dolomitów i obejrzeć cudowną panoramę z wierzchołka jest bardzo wielu.

  Na doświadczonych turystów czeka w masywie ciekawa ferrata Eterna . Będąc w okolicy „królowej Dolomitów” warto wybrać się do doliny Ombretta aby ujrzeć potężną ścianę Marmolady – jej widok robi niesamowite wrażenie. Po przeciwnej stronie zalewu Lago di Fedaia leżącego po północnej stronie Marmolady znajduje się grzbiet Padon, którym poprowadzono niezwykle widokową ferratę Trinceé .
 • Catena di Bocche (niem. Bocchekamm)
 1. Tu jesteś:
 2. Info o Dolomitach
 3. Dolomiti di Fassa